Haber

Muğla Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Kuruyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi çocuklarda fırsat eşitliği yaratarak her oyuncağa erişebilmeleri ve birlikte oyun oynayabilmeleri için Oyuncak Kütüphanesi Projesi’ni hayata geçiriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan oyuncak Kütüphanesi ile çocuklarda fırsat eşitliği yaratılarak, uzman eğitmenlerle oyun terapisi eğitimleri verilecek. Ayrıyeten kütüphane ile çocukların her oyuncağa erişebilmeleri, birlikte oyun oynama ve ailelerin oyuncak bağışı yapabilmeleri planlanıyor. Mahallî idarelerde birinci olacak Oyuncak Kütüphanesi Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Hayat Merkezi içerisinde hayata geçiriliyor.

Çocuklar Tüm Oyuncaklara Ulaşabilecekler

Çocukların bilişsel, ruhsal, toplumsal ve başka alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak, her çocuğun her oyuncağa erişimini sağlamak, engelli bireyler içinse benlik hürmeti, baş etme marifetleri kazandırmaya yönelik bir tertip olan Oyuncak Kütüphanesi Projesi mahallî idarelerde birinci kere Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.

Oyuncak Kütüphanesi projesi ile birinci başta çocukların fırsat eşitliği yakalaması, tüm çocukların erişemediği oyuncaklara rahatlıkla erişebilmesi, kütüphane sorumluluğu alabilmesi amaçlanırken çocukların küme halinde gelerek çeşitli faaliyet, etkinliklere ve eğitimlere katılabilmesi planlanıyor. Oyuncak Kütüphanesi’nde ayrıyeten çocuklara yönelik ferdi görüşmelerin yapılacağı oyun terapisi eğitimi sunulacak. Kütüphaneye gereksinim sahibi vatandaşlarımızın çocuklarının da eşit bir formda oyuncağa ulaşabilmesi emeli ile bağış kabul ve dağıtım alanı oluşturulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu