Haber

Tamamen Elektrikli Bir Geleceği Benimseyen Volvo, Yeni Modelini Tanıttı

STOCKHOLM, 10 Kasım (Xinhua) — Volvo Cars, Çarşamba günü İsveç’in başkenti Stockholm’de şirketin “tamamen elektrikli bir geleceğe” hakikat atılımının başlangıcını işaret eden yeni bir elektrikli modeli tanıttı.

Şirketin güvenlik standartlarını daha da yükselttiğini söylediği yeni Volvo EX90, yedi koltuklu ve büsbütün elektrikli bir SUV. Volvo, modelin tıpkı vakitte güvenlik, verimlilik ve estetiği optimize etmek için temel bilgi süreç, ilişki ve elektrifikasyonda en son teknolojiye sahip olduğunu bildirdi.

Volvo Cars Lideri ve CEO’su Jim Rowan, “Volvo EX90, nerede olduğumuzun ve nereye gittiğimizin bir ifadesidir” dedi.

EX90’nın, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar sürüş menziline sahip olduğunu belirten Rowan, “güvenlik standartlarımızı daha da yükseltmek için tasarlanan, evinize ve diğer cihazlarınıza bağlanan, yazılımı ve daha geniş bir ekosistemin parçası ile gerçek anlamda tanımlanan ilk Volvo otomobili” dedi.

Şirket, Volvo EX90’ın önümüzdeki yıldan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde ve daha sonra Çin’de üretileceğini açıkladı.

Volvo, elektrifikasyon gayelerini gerçekleştirmek için “her yıl yeni bir tamamen elektrikli otomobil ortaya çıkaracak”. Şirket 2030 yılına kadar sadece büsbütün elektrikli arabalar satmayı hedefliyor.

2010 yılında Çinli araba üreticisi Geely tarafından satın alınan Volvo, 2021 prestijiyle yaklaşık 41.000 tam vakitli işçi istihdam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu